Stare powiedzenie mówi, że na naukę nigdy nie jest za późno – warto wziąć sobie tę radę do serca, jeśli chcemy się rozwijać. Nauka języka czy czegokolwiek innego może sprawić wiele frajdy także w dorosłym wieku. Co więcej, to szansa na poznanie innego miejsca, np. popularnego miasta jak Barcelona, Mediolan, Berlin, Londyn czy też Rzym.
Wyjazdy tego typu organizowane są w zasadzie przez cały rok – to niezapomniane wakacje, wspaniałe wspomnienia i praktyczne obcowanie z wybranym językiem. Można też zdobyć międzynarodowe znajomości i zadbać o swój rozwój osobowości, co jest ważne także w wieku dorosłym.
Szkolenia trwają różnie – są tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, ale i dłuższe. Najważniejszą zaletą takiej formy nauki jest ciągły kontakt z językiem – regularnie z nim obcujemy, ćwiczymy go, szlifujemy zarówno gramatykę, jak i słownictwo. Dzięki temu nie mamy możliwości unikania mówienia. Kontakt z mieszkańcami pozwala też na bieżąco sprawdzać nasz poziom i umiejętności.
Mimo tremy, zwykle nie mamy wyjścia i musimy próbować budować zdania i nawiązać kontakt, przekazać to, na czym nam zależy. Pokonanie bariery językowej to zwykle najważniejsza czynność, która przeszkadza nam w płynnym posługiwaniu się danym językiem. Możliwość poznania innej kultury to z kolei dodatkowy atut.

KKw,fot.nancyballesterosen/Pixabay