O AIESEC dowiedziałem się jeszcze w liceum od mojego ojca. Kiedy dowiedział się, że chcę aplikować na Akademię Ekonomiczną od razu wspomniał – „Startuj do AIESEC”.

Efekt – rok później byłem członkiem Komitetu Lokalnego Katowice Akademia Ekonomiczna, gdzie zajmowałem się promocją i PRem dla eventów organizowanych przez AIESEC jak np. coroczne Dni Kariery. Dało mi to wiedzę, jak funkcjonuje PR dla wydarzeń oraz doświadczenie pozwalające tą wiedzę wykorzystać. Nie mówiąc już o wielu fantastycznych znajomościach.

W końcu nadszedł jednak czas na długo oczekiwaną praktykę. Od początku wiedziałem gdzie chcę jechać – Chiny. Przejrzałem dokładnie bazę praktyk i wysyłałem mail za mailem, by dwa tygodnie później, pełen obaw i nadziei związanych z wyjazdem na dwa miesiące na inny kontynent, wsiąść w samolot. Aktualnie mija pierwszy miesiąc mojej praktyki w Szanghaju, finansowym centrum Państwa Środka. Po raz pierwszy pojechałem do Szanghaju w ramach wycieczki do Chin Rzeka Matka, czyli Chiny z rejsem po Jangcy. Razem z ponad trzydziestoma innymi praktykantami z całego świata zajmujemy się nauczaniem angielskiego i organizowaniem wydarzeń kulturowych dla dzieci na letnim obozie oraz w czasie wolnym odkrywaniem piękna Chin. Wszelkie obawy związane z wyjazdem rozwiały się po kilku dniach, za to codziennie pojawiają się nowe nadzieje i chęci na więcej.

Teoretycznie to dopiero połowa mojego czasu w tym fantastycznym kraju, jednak już teraz mogę z czystym sercem powiedzieć, że to przygoda mojego życia. Światła wielkiej metropolii spychające noc na drugi plan, zapachy z przydrożnych budek z jedzeniem, smak kolejnej orientalnej potrawy, zaciekawione spojrzenia ludzi i ich nieśmiałe „Hello”. To wszystko przyciąga do Chin i sprawia, że wrażenia są tak niezwykłe i niezapomniane jak żadna inna podróż w moim życiu. Jeśli do tego doliczyć fantastyczną grupę praktykantów, z którą każdą trudną chwilę zamieniamy w śmiech, i wiele wynikłych z tego przyjaźni, które zostaną nam na lata otrzymujemy najlepsze lato, jakie człowiek może sobie wymarzyć.