Zapytacie kim jestem? Studia Na UWM zaczęłam w 2003r. i w ubiegłym roku zostałam absolwentką pedagogiki opiekuńczej oraz filologii rosyjskiej z językiem angielskim. W lutym 2010, po zakończeniu studiów, zrezygnowałam z pracy w prywatnej firmie i wyjechałam
na wymarzoną praktykę! Uwielbiam podróżować i moim marzeniem było zdobycie doświadczenia zawodowego w kraju, który różni się zupełnie od Polski, a przy okazji poznać kolejny język obcy oraz inną kulturę.

Sama podróż do Ameryki Południowej była wielkim przeżyciem, nie obyło się bez obaw, ale już na lotnisku w Bogocie czkali na mnie ludzie z AIESEC, którzy pomogli mi znaleźć mieszkanie, zaopiekowali się mną i nie czułam się tu samotna.
W szkole pracuję jako pełnoetatowa nauczycielka języka angielskiego. Początki były trudne: ja, z zerową znajomością języka hiszpańskiego i moi 7-9letni uczniowie z podobną znajomością języka angielskiego. Ale dzięki wsparciu bardzo pomocnych i otwartych Kolumbijczyków udało mi się przetrwać najtrudniejszy okres aklimatyzacji.

Oprócz przekazywania wiedzy, jestem tu również odpowiedzialna za planowanie swoich lekcji i faktyczne ich realizowanie, mam spotkania z rodzicami, spotkania departamentu anglistycznego, zebrania nauczycielskie, szkolenia – oczywiście język hiszpański opanowałam już w stopniu komunikatywnym. Praca w tej szkole nie tylko pozwala mi zdobyć doświadczenie w zawodzie, ale także pomaga rozwijać moje zainteresowania – gram
w reprezentacji nauczycieli w siatkówkę, śpiewam, tańczę, gram na gitarze.

Wszystko, czego tu doświadczam, zawdzięczam AIESEC, bo dzięki tej organizacji można wyjechać w jakikolwiek zakątek świata, poznać różnych ludzi, doświadczyć wielokulturowości.

Moja przygoda na praktyce jeszcze nie dobrnęła do połowy, a ja już się tutaj czuję jak
u siebie i wiem, że ciężko będzie mi wyjechać. Poznałam tu fascynujących ludzi, ciekawe miejsca, wyśmienitą kuchnię kolumbijską, tańce latynoamerykańskie i wiele innych rzeczy, które ciężko opisać – to trzeba przeżyć.